Dead Cells

Sistem Gereksinimleri serimize Motion Twin tarafından geliştirilen ve yayınlanan roguelike video oyunu Dead Cells Sistem Gereksinimleri ile devam ediyoruz. Dead Cells minimum ve önerilen sistem gereksinimleri, kaç GB yer kaplıyor, kaç GB RAM, kaç GB ekran kartı ister ve dosya boyutu kaç GB gibi sahip olunması gereken PC sistem gereksinimleri bu yazımızda belirttiğimiz gibidir.

Dead Cells, Motion Twin tarafından geliştirilen ve yayınlanan Metroidvania ve ruha benzer öğeler içeren roguelike bir video oyunudur. Bir yıllık erken erişimden sonra Dead Cells, 7 Ağustos 2018’de Linux, macOS, Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlandı. Sürekli büyüyen ve değişen bir kaleyi keşfedeceksin… Tabii eğer bu kalenin sakinlerini 2D souls-lite çarpışmalarda geçebileceğini varsayarsak. Kayıt noktası yok. Öldür, öl, öğren, tekrarla.

Birbirine bağlı seviyeler ve adaya erişimin aşamalı olarak açılması, seni çevreyi keşfetmeye teşvik edecek. Buna, karakterin için bir dereceye kadar evrimi ve kalıcı silah geliştirmelerini ekle ve Dead Cells’in, ondan önce gelen uzun MetroidVanialar zincirinden neleri ödünç aldığını gör.Ama buna rağmen günün sonunda asıl önemli olan SENİN bir oyuncu olarak becerilerin olacak! Roguelite oyunlar en aşılmaz görünen engeli bile çocuk oyuncağı haline getirene kadar gelişmekle alakalıdır. Herhangi bir can simidi olmadan adrenalin pompalayan bir yolculuk için yapılan merhametsiz mücadele, rakipsiz bir tekrar oynanabilirlik getiriyor.

Dead Cells Kaç GB Yer Kaplar?

Dead Cells oyununu bilgisayarınıza indirip oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerinde depolama alanı, dosya boyutu olarak 500 MB kullanılabilir boş alan olması gerektiği belirtilmiştir. Oyuna başlamak isteyen kullanıcıların fazlasıyla merak ettiği Dead Cells kaç GB yer kaplar sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz.

Dead Cells oynamak için gerekli olan İşlemci (CPU), Bellek (RAM), Ekran Kartı (GPU) ve diğer PC Sistem Gereksinimleri bilgileri ise aşağıdaki gibidir.

Dead Cells Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7+
 • İşlemci: Intel Core i5+
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia 450 GTS / Radeon HD 5750
 • Depolama: 500 MB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: DirectX 9.1+ or OpenGL 3.2+

Dead Cells Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5+
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 460 / Radeon HD 7800
 • Depolama: 500 MB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: DirectX 9.1+ or OpenGL 3.2+

Dead Cells oyunu için güncel PC sistem gereksinimleri bu şekildedir. Bilgisayarım Dead Cells Kaldırır mı? Dead Cells Oynatır mı? diye merak ediyorsan Sistem Özelliklerini Dead Cells Sistem Gereksinimleri ile karşılaştır. Sonuç olarak Dead Cells oyununu bilgisayarınızda oynayabilmek için sistem özellikleriniz minimum sistem gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Fakat sistem özellikleriniz bu gereksinimleri karşılamadığı taktirde Dead Cells oyununu oynarken bilgisayarınızda donmalar, takılmalar ve başka sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun dışında sorunsuz bir Dead Cells oyun deneyimi yaşamak ve oynamak için sistem tavsiyesi arıyorsanız önerilen sistem gereksinimleri size fazlasıyla yetecektir.