Microsoft Flight Simulator X System Requirements

” Microsoft Flight Simulator X “ oynamak için gerekli olan güncel ” sistem gereksinimleri “ nedir?. Microsoft Flight Simulator X kaç GB? Ne kadar yer kaplar? yada bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı? PC oynatır mı? sorun yaşarmıyım? diye merak ediyorsan güncel Microsoft Flight Simulator X sistem gereksinimleri‘ni kendi sistemin ile karşılaştır! Microsoft Flight Simulator X oyununu sorunsuz oynamak için sisteminizin aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Microsoft Flight Simulator X oynamak için sistem tavsiyesi istiyorsan önerilen sistem gereksinimleri sana fazlasıyla yetecektir.

Microsoft Flight Simulator X Nedir?

Microsoft Flight Simulator X, FSX olarak da bilinir, Microsoft Flight Simulator 2004’ten sonra çıkan Microsoft Flight Simulator’ün onuncu sürümüdür. Grafik motoru güncellemesi ve Windows Vista desteği içermektedir, serinin teknolojik açıdan en donanımlı sürümü olarak tarafından pazarlanmıştır.

Çıkış tarihi: 13 Ekim 2006
Seri: Microsoft Flight Simulator
Tasarımcı: Xbox Game Studios
Modlar: Tek oyunculu oyun, Çok oyunculu oyun
Geliştiriciler: Xbox Game Studios, Dovetail Games, Aces Game Studio
Platform: Microsoft Windows, Steam

FSX Steam Edition, oyunculara hava trafik kontrolöründen pilot veya yardımcı pilot olmak istedikleri kişileri seçebilecekleri bağlı bir dünya sunuyor. Yarış modu, Red Bull Hava Yarışı kursları, sınırsız Reno Ulusal Şampiyonası kursu ve kros, yarışma yelkenli uçakları ve Hoop ve Jet Kanyonu gibi kurgusal sahalar dahil olmak üzere dört tür yarışla arkadaşlarınızla rekabet etmenizi sağlar. Basit pilon yarışlarından çeşitli hava koşullarında son derece zorlu parkurlara kadar üç farklı zorluk seviyesi ile yeteneklerinizi test edin. Microsoft Flight Simulator X Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® XP Service Pack 2 or later
 • İşlemci: 2.0 Ghz or higher (single core)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı:  DirectX®9 uyumlu ekran kartı veya üstü, 256 MB video RAM veya üstü, Shader Model 1.1 veya üstü (Bu yonga setlerinin dizüstü bilgisayar sürümleri çalışabilir, ancak desteklenmez. Video ve ses kartı sürücüleriniz için güncellemeler gerekebilir)
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows10
 • İşlemci: 3.0 Ghz or higher (dual core)
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı:  DirectX®9 uyumlu ekran kartı veya üstü, 512 MB video RAM veya üstü, Shader Model 1.1 veya üstü (Bu yonga setlerinin dizüstü bilgisayar sürümleri çalışabilir, ancak desteklenmez. Video ve ses kartı sürücüleriniz için güncellemeler gerekebilir)
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Microsoft Flight Simulator X oyunu güncel PC sistem gereksinimleri. Microsoft Flight Simulator X Game oynayabilmek için PC özellikleri minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Aksi halde Microsoft Flight Simulator X oynarken bilgisayarınızda donmalar veya takılmalar yaşabilirsiniz. Microsoft Flight Simulator X oyununa ait güncel en düşük sistem gereksinimleri, minimum sistem gereksinimleri, önerilen sistem gereksinimleri ve tavsiye sistem gereksinimleri bilgi sayfası. Microsoft Flight Simulator X dosya boyutu ?, Microsoft Flight Simulator X kaç GB ?, Kaç GB RAM ister?, Microsoft Flight Simulator X ne kadar yer kaplar ? Microsoft Flight Simulator X sistem tavsiyesi, Bilgisayarım Microsoft Flight Simulator X oynatır mı ?, Microsoft Flight Simulator X kaldırır mı ? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.